HOSPICJUM DOMOWE CARITAS - Filia w Korszach

GŁÓWNA O NAS WYDARZENIA OPIEKA PARAFIALNE ZC CARITAS KONTAKT

Opieka nasza koncentruje się na działaniach medycznych, emocjonalnych i duchowych potrzebach nieuleczalnie chorych osób dorosłych w końcowym okresie ich życia. Pacjenci objęci naszą opieką mogą pozostać w swoich domach nawet w stanie zaawansowanej choroby, gdyż jest to najlepsze dla nich miejsce. My przyjeżdżamy aby zapewnić jak najlepszą opiekę lekarsko - pielęgniarską pacjentom oraz wspomóc ich rodziny. Ponadto pomocy i wsparcia udzielają psycholog, pracownik socjalny, rehabilitant, kapelan i wolontariusze. Opieka ta respektuje życie i jest przeciwna eutanazji. Z drugiej strony uznając śmierć jako zjawisko naturalne, sprzeciwia się stosowaniu intensywnej, uporczywej terapii mającej na celu przedłużenie życia za wszelką cenę. Istotnym wymogiem opieki paliatywnej jest jej ciągłość.

11-220 Górowo Iławeckie ul. Wyszyńskiego 2 tel. 89 761 10 45